Alicja Gałka - ZnanyLekarz.pl

Usługi dietetyczne

Obecnie jesteśmy zasypywani informacjami na temat żywienia, co chwilę pojawiają się nowe metody odchudzania, ktoś odkrywa innowacyjne zastosowanie produktów spożywczych lub jakiś suplement żywieniowy.

Pomożemy Ci odnaleźć się wśród tego „ogromu” informacji i nauczymy selekcjonować wiedzę o zdrowym odżywianiu. Wybierać mądrze i świadomie.

Przy naszym wsparciu nauczysz się , w jaki sposób zdrowo się odżywiać, jak komponować posiłki, jak urozmaicić dietę, na co zwracać uwagę podczas zakupów. Bo kluczem do zdrowego odżywiania są prawidłowe nawyki żywieniowe. Przyjdź i porozmawiajmy o Twoim sposobie odżywiania. Zadbaj o swój organizm z pomocą specjalisty.

Indywidualne plany żywieniowe 

Jadłospis opracowany i zbilansowany z Twoimi zapotrzebowaniem. Odpowiednio skomponowane posiłki uwzględniające Twój stan zdrowia, zapotrzebowanie na kalorie i składniki odżywcze oraz styl życia czy pracy.

Oferta skierowana dla do osób borykających się z nadwagą, niedowagą lub o prawidłowej masie, które pragną się zdrowo i świadomie odżywiać.  Spersonalizowane diety przeciwstarzeniowe i w profilaktyce chorób, dieta antyrakowa, diety wegetariańskie, diety dla osób aktywnych fizycznie i sportowców. Diety przygotowujemy są przygotowujemy  w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych, ogólnego ogólny stanu zdrowia oraz Twoje  indywidualne preferencje.

Diety w schorzeniach

Problemy zdrowotne, kiepskie wyniki badań laboratoryjnych, zaburzenia gospodarki hormonalnej to tylko niektóre z problemów z jakimi pacjenci zgłaszają się po pomoc do dietetyka.
Choroby przewodu pokarmowego, serca i układu krążenia czy choroby metaboliczne lub autoimmunologiczne.

Diety specjalne, które umożliwiają złagodzenie objawów choroby oraz ułatwiają powrót do pełni sił i zdrowia. Właściwie dobrana dieta może znacząco poprawić wyniki badań morfologicznych i innych. Zmiana stylu odżywiania może wpłynąć nie tylko na poprawę stanu zdrowia ale również wspomaga profilaktykę różnego rodzaju chorób.

 

 Analiza składu ciała

Poznaj skład swojego ciała i bądź na bieżąco monitorując postępy wynikające ze zmiany sposobu odżywiania.

Poznaj skład swojego ciała. Sprawdź jaki jest Twój wiek metaboliczny, zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w Twoim organizmie. Badanie przeprowadzane za pomocą profesjonalnego analizatora TANITA  jest nieinwazyjne, całkowicie bezpieczne i wiarygodne. Urządzenie wykorzystuje metodę bioimpendancji elektrycznej.

Żywienie dzieci i młodzieży

Zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat. Wspomóż start swojego dziecka  w zdrową przyszłość. Nauka podstaw zdrowego odżywiania i dieta wspierająca prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych najlepiej rozpocząć możliwie jak najwcześniej. Wspomóż zdrowy rozwój swojego dziecka. Odpowiednie żywienie gwarantuje zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Dieta ma zastosowanie podczas redukcji masy ciała u dzieci i młodzieży z otyłością oraz z nadwagą. Przy niedowadze celem jest zdrowe zwiększenie masy ciała. Celem diety jest: redukcja masy ciała (przez stopniowe ograniczanie energii), ograniczenie uczucia głodu, zapewnienie prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Tempo odchudzania nie powinno być zbyt szybkie, a kuracja odchudzająca musi być prowadzona pod kontrolą dietetyka. Szybkie odchudzanie nie jest wskazane, ponieważ powoduje ubytek składników w komórkach innych niż tłuszczowe oraz może prowadzić do  zaburzeń w prawidłowym rozwoju młodego organizmu. Ponadto w trakcie kuracji dzieci i rodzice zwiększają swoją świadomość żywieniową i uczą się jak komponować zdrowe, pełne składników odżywczych i witamin posiłki.
 

Żywienie kobiet planujących ciążę, w ciąży i matek karmiących

Prawidłowe odżywianie w szczególnym okresie ciąży jest niezwykle istotne dla mamy oraz dziecka. Dieta przygotowana indywidualnie według stanu fizjologicznego ciężarnej lub karmiącej, a także jej preferencji żywieniowych i czynników warunkujących prawidłowe utrzymanie ciąży lub wpływających na proces laktacji. Szczególną uwagę zwracamy na prawidłowy rozwój płodu. Dietę ustalamy według najnowszych norm żywienia człowieka, a także bogatej wiedzy na temat żywienia kobiet ciężarnych i karmiących.

Zakupy z dietetykiem

Gubisz się wśród sklepowych półek w sklepie spożywczym? Nie wiesz jak wybierać produkty, aby na pewno były zdrowe? Dzielimy się wiedzą w zakresie etykietowania produktów spożywczych i wszystkich informacji wchodzących w skład danego produktu  oraz zapewniamy pomoc w wybraniu odpowiednich produktów spożywczych.

umów się na wizytę porozmawiajmy o Twoim sposobie odżywiania

Zadzwoń 502 770 922